V Šamoríne na štarte aj kajakár Erik Vlček

ŠAMORÍN, 4. decembra 2017 –  Súčasťou 24. európskeho krosového šampionátu v x-bionic® sphere 10. decembra v Šamoríne budú prvý raz v histórii aj preteky pre verejnosť s názvom „ME v krose – beh pre verejnosť“. Súťažiť sa bude na tom istom 1,5 km dlhom okruhu, na ktorom pobežia krátko predtým i noví európski šampióni. Šesťkilometrovú trať si plánuje vyskúšať aj člen strieborného štvorkajaka z OH 2016 v Riu Erik Vlček, ktorý sa len krátko pred podujatím vráti zo sústredenia v slnečnej Kalifornii.

„Keď som sa dozvedel, že na ME v Šamoríne bude aj beh pre verejnosť, povedal som si: to nie je zlý nápad ísť si len tak trochu súťažne zabehať. Beh mám veľmi rád, pre mňa, kajakára, je to už dlho výborný doplnkový šport. Dá sa ním nahradiť veľa, ale beh nič nenahradí. Ako dorastenec som sa  pravidelne zúčastňoval na rôznych cezpoľných behoch a reprezentoval školu. Celoslovenské úspechy som, samozrejme, nedosiahol, prioritou bol pre mňa už vtedy kajak,“ vyznal sa Erik Vlček zo svojho vzťahu k behu a vyzdvihol aj fakt, že Slovensko dostalo možnosť usporiadať ME v krose. „Myšlienka zabehnúť a vyskúšať si tú istú trať, na ktorej pobežia aj najrýchlejší Európania, sa mi veľmi zapáčila, preto som sa rozhodol bežať aj ja.“

Repliku medaily získa každý, kto dobehne do cieľa v behu pre verejnosť. Foto SAZ

Na preteky s názvom „ME v krose – beh pre verejnosť“, ktoré sa uskutočnia hneď po ME v nedeľu 10. decembra o 14.52 h, sa prihlásilo takmer 700 bežcov. Všetci, ktorí súťaž dokončia, môžu sa tešiť na repliku medaily, ktorú dostali aj najlepší na ME. Deti budú súťažiť na trati 1,5 km, dospelí pobežia 6 km. Muži i ženy súťažia v štyroch vekových kategóriách – do 40 rokov, od 40 do 49 rokov, od 50 do 59 rokov a nad 60 rokov, vyhodnotia sa aj preteky dvojíc.

2017-12-08T17:25:09+02:00