Šamorínsky areál Britov nadchol

ŠAMORÍN, 8. novembra – Európsky šampionát v krose v Šamoríne sa už blíži míľovými krokmi. Stredajšiu možnosť zoznámiť sa s traťou a areálom v športovom komplexe x-bionic® sphere, ktorú ponúka organizátor všetkým členským federáciám Európskej atletiky (EA), využili tri krajiny.

Za krosovú veľmoc Veľkú Britániu prišli na inšpekciu tréner Rob Denmark (vicemajster Európy na 5000 m z Helsínk 1994 a bronzový na 3000 m na halových MS 1991 v Seville) a Maddy Ibbettová, obaja a členovia rozvojového tímu vytrvalostných disciplín v Britskej atletickej federácii, Rakúsko zastupoval športový riaditeľ zväzu Hannes Gruber a Česko šéftréner dlhých behov Pavel Tunka v spoločnosti člena mládežníckej sekcie trénerskej rady ČAS Miroslava Wastla.

„Všetkých, samozrejme, najviac zaujímala trať. Predstavil im ju jej autor Marcel Matanin, šéf súťažnej časti šampionátu,“ informoval koordinátor Slovenského atletického zväzu pre ME v Šamoríne Vladimír Gubrický. „Všetci absolvovali kompletnú procedúru pre pretekárov – od rozcvičovacieho miesta, cez tímový stan do zvolávateľne, čiže call room-u a potom sa zo štartu vybrali na trať. Zaujímali sa o typy prekážok a rôzne technické záležitosti. K trati nemal nik pripomienky.“

Zľava: Marián Hammel, Rob Denmark, Maddy Ibbettová, Hannes Gruber, Vladimír Gubrický, Pavel Tunka, Miroslav Wastl. 

O prípravách 24. ME v krose informoval Britov, Rakúšanov a Čechov manažér podujatia Marián Hammel, Michal Kraus z x-bionic® sphere im predstavil areál.

„Oboch našich anglických hostí športový komplex vrátane hotela uchvátil. Vyzdvihli, že je všetko na jednom mieste, nepripomienkovali ani ubytovanie, ktorého štandard označili za veľmi vysoký. Na vlastnej koži, keďže v Šamoríne ostali do štvrtka, otestovali aj stravu,“ prezradil ešte Vladimír Gubrický.

Organizačný výbor ME v krose na čele so svojím šéfom a zároveň prezidentom SAZ Petrom Korčokom momentálne rieši zmluvy s národnými partnermi podujatia a venuje sa príprave rôznych technických záležitostí súvisiacich so šampionátom. Z Európskej atletiky (EA) už neočakáva nijakú inšpekciu, avšak od nedele 3. decembra sa pracovníci úradu EA postupne presťahujú z Lausanne do Šamorína. Na ME sa predbežne prihlásilo 610 bežcov zo 40 krajín a črtá sa rekord v počte účastníkov aj štátov.

 

2017-11-17T10:15:26+02:00