Šamorínske ME: rekordný počet krajín i športovcov

ŠAMORÍN, 11. decembra 2017 – Záverečné fakty z nedeľných 24. majstrovstiev Európy v krose v x-bionic® sphere v Šamoríne:

POČET KRAJÍN: 37 (REKORD ME)

Albánsko, Andorra, Rakúsko, Belgicko, Bosna a Hercegovina, Bielorusko, Bulharsko, Chorvátsko, Česko, Dánsko, Španielsko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Veľká Británia, Nemecko, Maďarsko. Írsko, Izrael Taliansko, Lotyšsko, Litva, Moldavsko, Monako, Holandsko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Rumunsko, Slovinsko, Srbsko, Švajčiarsko, Slovensko, Švédsko, Turecko, Ukrajina, autorizovaní nezávislí atléti (Rusko)

 

POČET ŠTARTUJÚCICH ŠPORTOVCOV: 561 (REKORD ME)

 

POČET ŠTARTUJÚCICH V JEDNOTLIVÝCH DISCIPLÍNACH

MUŽI             79

ŽENY             77

MUŽI U23      85

ŽENY U23     63

JUNIORI        109

JUNIORKY    104

ŠTAFETY      44

 

ŠAMORÍNSKE FAKTY

MUŽI (10,18 km): 1. K. Özbilen (Tur.) 29:45, 2. Mechaal (Šp.) 29:54, 3. Butchart (V. Brit.) 30:00,… 59. Sahajda 31:55, 69. Varga 32:24, 73. J. Urban (všetci SR) 33:15.

DRUŽSTVÁ: 1. Turecko (K. Özbilen, Ar. Kaya, Arikan) 17, 2. Španielsko (Mechaal, Mateo, Lamdassem) 20, 3. V. Británia 35 (Butchart, Connor, Lancashire),… 13. Slovensko (Sahajda, Varga, J. Urban) 201.

ŽENY (8,23 km): 1. Canová (Tur.) 26:48, 2. Bahtová (Švéd.) 27:03, 3. Grövdalová (Nór.) 27:04,… 74. Schwaiger 30:50, 75. Maníková 31:21, 76. Néč-Lapinová (všetky SR) 31:57.

DRUŽSTVÁ: 1. V. Británia (Taylorová, Gorecká, Steelová) 23, 2. Rumunsko (Barcová, Bobocelová, Simionová) 31, 3. Turecko (Canová, Kayová, Aydemirová) 54,… 13. Slovensko (Schwaiger, Maníková, Néč-Lapinová) 225.

MIEŠANÁ ŠTAFETA (6,28 km): 1. V. Británia (Courtneyová, Boyek, McDonaldová, Marshall) 18:24, 2. ČR (Vrzalová, F. Sasínek, Mäki, Holuša) 18:25, 3. Španielsko (Pereirová, V. Ruíz, Guerrerová, J. Gómez) 18:26,… 11. Slovensko (Hegedüsová, Pelikán, Beľová, Repčík) 20:31.

 MUŽI DO 23 ROKOV (8,23 km): 1. Gressier (Fr.) 24:35.

DRUŽSTVÁ:  1. Francúzsko (Gressier, Hay, Lévisse Roudolff) 7.

ŽENY DO 23 ROKOV(6,28 km): 1. Rehová (Nem.) 20:22,… 57. L. Janečková 23:09, 58. Zrastáková (obe SR 23:34.

DRUŽSTVÁ: 1. V. Británia (Juddová, Nealeová, Griffithsová) 12.

JUNIORI (6,28 km): 1. J. Ingebrigtsen (Nór.) 18:39,… 82. M. Borovka 20:23, 87. Verbovský 20:32, 89. Jánošík 20:33, 94. Kopiar (všetci SR) 20:45.

DRUŽSTVÁ: 1. Španielsko (M. González, Mahboub, Fontes) 20,… 17. Slovensko (M. Borovka, Verbovský, Jánošík/Kopiar) 258.

JUNIORKY (4,18 km): 1. Knowlesová-Jonesová V. Brit.) 13:48,… 78. Zavadská 15:26, 86. Beláková 15:38, 95. Debnáriková (všetky SR) 16:02.

DRUŽSTVÁ: 1. V. Británia (Knowlesová-Jonesová, Hughesová, Mhlangová) 21,… 19. Slovensko (Zavadská, Beláková, Debnáriková) 259.

 

MEDAILOVÁ BILANCIA

1. V. Británia 5 – 0 – 4, 2. Turecko 3 – 1 – 3, 3. Francúzsko 2 – 2 – 1, 4. Španielsko 1 – 2 – 2, 5. Nemecko 1 – 2 – 1, 6. Nórsko 1 – 0 – 1, 7. Taliansko 0 – 1 – 1, 8. Belgicko, Česko, Maďarsko, Rumunsko a Švédsko 0 – 1 – 0.

2017-12-22T13:35:36+00:00