Na ME napokon v štafete bez Štukovej

 ŠAMORÍN, 24. novembra 2017 – Po Lucii Hrivnák Klocovej, ktorá čaká ďalší prírastok do rodiny a ukončila kariéru, nebude na 24. majstrovstvách Európy v krose v Šamoríne štartovať v súťaži miešaných štafiet ani Alexandra Štuková.

Hoci semifinalistka halových ME 2017 v Belehrade na 800 m mala eminentný záujem bežať v slovenskom kvartete, zranenie zahatalo jej plány.

„Štuková ma informovala, že pre pretrvávajúce problémy s pätou, ktoré pociťuje najmä pri väčšej záťaži, nebude štartovať na kvalifikácii,“ informoval šéftréner dlhých behov Slovenského atletického zväzu (SAZ) Pavel Kováč.

Kvalifikácia sa uskutoční v nedeľu 26. novembra v Banskej Bystrici od 13.00 h v areáli VŠC Dukla. Súťažiť sa bude intervalovým spôsobom, na 1500-metrovú trať sa vydá vždy jedna bežkyňa, ďalšia po 7 minútach. Dve s najlepšími časmi získajú miesto v miešanej štafete na 4 x 1,5 km na krosových ME v x-bionic® sphere 10. decembra v Šamoríne. Z mužov už majú dávnejšie istú účasť Jozefovia Pelikán a Repčík.

Do uzávierky prihlášok prejavilo záujem o štart v kvalifikácii päť bežkýň: Kristína Hegedüsová, Lucia Vlčáková (obe ŠK Dukla o. z. Banská Bystrica), Martina Šamudovská (Atletika Košice o. z.), Žofia Naňová (Slávia STU Bratislava) a Katarína Beľová (AK ZŤS Martin).

O účasti v kvalifikácii uvažovala aj Ľubomíra Maníková (AK Spartak Dubnica) ktorá sa na ME už kvalifikovala do individuálnej súťaže žien, no napokon si banskobystrický štart rozmyslela. Miernymi favoritkami sú Košičanka Šamudovská a v Prahe žijúca i trénujúca Beľová.

2017-11-25T09:19:44+02:00