Klosterhalfenová a Crippa so šancou na zlatý hetrik

ŠAMORÍN, 9. decembra 2017 – Medzi novinárov zavítali v sobotu aj dve hviezdy 24. Majstrovstiev Európy v krose, obaja niekdajší juniorskí kontinentálni šampióni. Nemka Konstanze Klosterhalfenová triumfovala v kategórii do 19 rokov na ME vlani a predvlani, Talian Yemaneberhan Crippa v rokoch 2014 a 2015. Obaja dúfajú, že im do zbierky pribudne tretie zlato, tentoraz v súťaži do 23 rokov.

„V súťaži žien do 23 rokov štartujem prvý raz, je to pre mňa veľká výzva. Rada by som znova zvíťazila, ale budem mať silné súperky a navyše, som len na začiatku prípravy. Preto to vôbec nebude jednoduché,“ vyhlásila 20-ročná Klosterhalfenová, najväčší európsky bežecký talent v súčasnosti.

Nemka taktiež prezradila, že v budúcnosti, hoci je výborná na všetkých tratiach od 800 do 5000 m, sa chce sústrediť najmä na tisícpäťstovku. V tejto disciplíne dosiahla vlani najlepší čas nemeckej bežkyne od čias bývalej Nemeckej demokratickej republiky – v Berlíne jej 27. 8. 2017 namerali 3:58,92 min.

Yemaneberhan Crippa už pozná, ako chutia súboje na krosových ME v kategórii do 23 rokov. Po dvoch juniorských tituloch získal vlani v talianskom mestečku Chia bronz. Teraz by ho rád pretavil v zlato, podobne ako na júlových ME „23“ v Bydgoszczi. V behu na 5000 m predviedol vtedy v záverečnom kole skvelý finiš.

„Pripravoval som sa špeciálne na krosové ME v Šamoríne, cítim sa v dobrej forme,“ tvrdil 21-ročný Talian pôvodom z Etiópie. „Dúfam, že sa mi znova podarí to, čo v lete v Bydgoszczi a v poslednom kole nechám za sebou všetkých súperov.“

Klosterhlfenová aj Crippa zdôraznili, že kros je dôležitá súčasť ich atletickej prípravy a obaja ho behajú radi. „Vďaka krosom som silnejšia a zažijem aj trochu zábavy,“ podotkla Konstanze

2017-12-22T13:58:27+02:00