Jozef Repčík si doplnil zbierku, beží aj na ME v krose

ŠAMORÍN, 9. decembra 2017 – Štartoval na dvoch olympiádach, štyroch svetových a piatich európskych šampionátoch na dráhe. Na krosových však nikdy doteraz. V Šamoríne sa to zmení. Jozef Repčík bude líder slovenského kvarteta v miešanej štafete.

„Ďakujem Európskej atletike, že zaradila túto disciplínu do programu. Krosové ME sú asi posledný šampionát, ktorý mi v zbierke chýbal. Teším sa, že na ňom budem mať premiéru práve v domácom prostredí,“ nadchýnal sa 31-ročný strednotratiar BK HNTN Bratislava.

Slovenská štvorica bude outsiderom novej disciplíny, v ktorej sa v závere nedeľného programu ME v x-bionic® sphere predstaví 11 kvartet. Napriek tomu nechcú naši predať kožu lacno. „Budeme sa snažiť zo všetkých síl držať kontakt so súpermi,“ sľúbil dvojnásobný finalista ME v behu na 800 m.

Jozef Repčík trénuje od novembra už len popri práci. Zamestnal sa vo firme Bekaert ako interný predajca. „Aj preto bola moja záverečná príprava na krosové ME dosť náročná. Domov prichádzam po štvrtej, kým som sa dostal na tréning, vonku sa zotmelo,“ vravel. „Napriek komplikovaným podmienkam si však myslím, že som sa na šamorínsky šampionát pripravil dobre. Tréningové ukazovatele naznačujú dobrú formu, povzbudilo ma aj víťazstvo na majstrovstvách Slovenska, kde som obhájil titul v pretekoch míliarov na 4 km. Pred ME necítim nijaký stres, nik odo mňa nemá žiadne očakávania a to je, myslím si, dobre.“

Na šamorínsky kontinentálny šampionát sa pripravoval zväčša doma v Piešťanoch, prípadne si odskočil na ovály s umelohmotným povrchom do Trnavy alebo Nového Mesta nad Váhom. „Trénoval som na hrádzi, v kúpeľnom park či na Lide. Piešťany sú výborné miesto na tréning s rôznymi terénmi, vždy si človek vie vybrať to, čo práve potrebuje,“ pochvaľoval si strieborný osemstovkár zo Svetovej univerziády 2013 v Kazani.

Miešaná štafeta na ME 2017 v krose bude pre Jozefa Repčíka nová skúsenosť. Atmosféru štafetových súťaží pozná zatiaľ len z oválu, keď v minulosti pravidelne svojim klubom či reprezentácii získavať body v súťaži na 4 x 400 m.

„Štafety sú niečo iné ako individuálna súťaž. Ja som mal vždy šťastie na dobrých parťákov, v minulosti na môjho súčasného kouča Petra Žňavu či dlhé roky na Jožka Pelikána, ktorý je so mnou v tíme aj teraz na krosovom šampionáte v Šamoríne. V štafetách behám rád, je to úplne iné, ako keď človek beží len za seba,“ zdôraznil Repčík.

2017-12-22T13:56:40+02:00