Beh pre verejnosť láka, bežia aj osobnosti

ŠAMORÍN, 8. decembra 2017 – V Šamoríne pobežia v nedeľu nielen najlepší Európania, ale prvý raz v histórii kontinentálnych šampionátov v krose dostane príležitosť otestovať svoje schopnosti na majstrovskej trati aj verejnosť. Na beh s názvom „ME v krose – beh pre verejnosť“, ktorý sa uskutoční hneď po slávnostných ceremoniáloch o 14.52 h, sa on-line prihlásilo 742 účastníkov z 8 krajín – Nemecka, Veľkej Británie, Portugalska, Poľska, Maďarska, Česka, Holandska a Slovenska.

Tí, ktorí sa nestihli prihlásiť, majú šancu v piatok 8. decembra od 10.00 do 18.00 h a v sobotu 9. decembra od 10.00 do 17.00 h v running store v OC Retro na Nevädzovej ulici v bratislavskom Ružinove. V rovnakých časoch i na rovnakom mieste bude aj výdaj štartových čísiel, ktoré si však bude možné vyzdvihnúť aj v nedeľu priamo v x-bionic® sphere v Šamoríne od 11.00 do 14.00 h.

„Vzhľadom na stav povrchu, po ktorom sa pobeží nedeľný európsky šampionát vrátane behu pre verejnosť, upravili sme dĺžku vzdialeností. Dospelých čakajú štyri okruhy s dĺžkou 1,5 km a finálny 280-metrový dobeh do cieľa. Tesne po dospelých vyštartujú deti, ktoré pobežia vzhľadom na náročnejší terén jeden upravený kratší majstrovský okruh s dĺžkou 730 metrov,“ informoval o aktuálnom stave príprav koordinátor „ME v krose – behu pre verejnosť“ Jozef Pukalovič.

Na verejný beh v rámci 24. ME v krose v Šamoríne sa prihlásilo mnoho, bývalých popredných slovenských atlétov, známych kondičných i zaujímavých osobností. Na štart sa postavia expremiér Mikuláš Dzurinda, starosta mestskej časti Bratislava-Vajnory Ján Mrva, s jednotkou na hrudi moderátor Matej Cifra alias Sajfa, športoví novinári Ľuboš Bogdányi (SITA), Peter Buček, Ivan Janko (obaja RTVS), Nikola Čorbová, Lukáš Muha, Marek Jankovič (všetci traja štartovali v predošlých rokoch na ME v krose), Vladislav Lipovský, jeden z mála Slovákov, ktorí zabehli maratón pod 2:20 h, bývalá slovenská rekordérka v behu na 3000 m prekážok Kristína Guttmannová (Protičová), trojnásobný olympijský medailista v rýchlostnej kanoistike Erik Vlček, známy kondičný kouč Ivan Gabovič, šéftréner dlhých behov SAZ Pavel Kováč, lekár slovenskej reprezentácie na ME 2017 v krose Peter Urbán, už 75-ročný známy kondičný bežec Viliam Novák, šéf katedry TV a športu FF UMB v Banskej Bystrici Jiří Michal i výkonný riaditeľ Európskej atletiky (EA) Christian Milz.

2017-12-08T10:52:54+01:00