Ambasádori rozdávali autogramy a lákali na krosové ME

BRATISLAVA, 9. decembra 2017 – „Sledujete ich v televízii na Eurosporte a teraz ich vidíte priamo pred sebou v Eurovea,“ lákal moderátor Matej Cifra alias Sajfa počas vianočných nákupov návštevníkov bratislavského obchodného centra, aby sa neokúňali a získali podpisové kartičky dvoch osobností slovenského športu Lucie Hrivnák Klocovej a Richarda Vargu.

Už bývalá výborná strednotratiarka a špičkový triatlonista sú takisto ako populárny Sajfa ambasádori nedeľných 24. majstrovstiev Európy v krose v x-bionic® sphere v Šamoríne.

„Mladý pán, mladá pani, poďte, vezmite si kartičku a príďte sa zajtra pozrieť na najlepších európskych bežcov,“ nabádal večné „ukecaný“ moderátor okoloidúcich a pre skupinku šikovných detí z Detského domova v Bernolákove narýchlo pripravil improvizovanú bežeckú súťaž.

Lucia Hrivnák Klocová, ktorá nedávno definitívne ukončila dráhovú atletickú kariéru a na jar bude druhý raz mamička, sa priznala, že ak by si mala teraz vybrať, či v Šamoríne nastúpiť na „vážne“ ME v krose, alebo len na beh pre verejnosť, rozhodla by sa pre druhú možnosť.

„Šesť kilometrov je tak akurát, ani málo, ani veľa. Navyše, v teréne sa nenudíte,“ poznamenala s úsmevom a návštevníkom obchodného centra Eurovea prezradila, že z úspechov svojej kariéry si cení najviac dva: „Určite je to bronz na osemstovke z majstrovstiev Európy 2010 v Barcelone a možno ešte o kúštik viac piate miesto na 1500 m na londýnskej olympiáde.“

Richarda Vargu, jedenásteho najlepšieho triatlonistu na OH 2016 v Riu, v dobrej nálade spontánne napadlo, že po súťaži mužov na 10,18 km na nedeľných ME v krose v x-bionic® sphere v Šamoríne, kde bude mať premiéru v atletickej reprezentácii Slovenska, nastúpi ešte aj na štart behu pre verejnosť.

„V rámci ME bežím päť minút pred dvanástou, beh pre všetkých je tesne pred treťou. Možno sa pôjde ešte vyklusať, no všetko závisí od toho, čo na to povedia moje lýtka a achilovky,“ vravel so smiechom náš najlepší triatlonista.

Lucia, Richard i Sajfa rozdali desiatky autogramov – ich podpisy sa dokonca ocitli na skejbordoch – a urobili nedeľným ME v krose v Šamoríne výbornú propagáciu. A kto ich chce vidieť znova, stačí prísť v nedeľu do x-bionic® sphere. Luciu stretnete len v „civile“, no Riša a Sajfu aj v športovom. Áno, aj Sajfu, lebo aj on sa postaví na štart behu pre verejnosť – so štartovým číslom jeden…

2017-12-22T13:57:35+02:00